Žohari-nametljivci kojih se teško riješiti

Žohari su pravi mali nametljivci kojih se teško riješiti kad nam se jednom usele u stanove i kuće…

Žohare u naše domove najčešće donesemo sa sobom pri selidbi prijenosom oplođene ženke kao i raznom robom iz trgovine posebice kartonskom ambalažom, knjigama, odjećom iz praonice rublja, putem ventilacijskih cijevi, kanalizacijom unutar zgrade….

Leglo žohara na nekom je mračnom, vlažnim i toplim mjestu u vašem domu. Najčešće je to kuhinja ali i otvori odvodnih cijevi, razni kućanski aparati i bijela tehnika.

Što možete učiniti u borbi s žoharima?

Kad jedne većeri užasnuto ustanovite kako imate neželjene podstanare prvo što morate učiniti je otkriti leglo žohara i uništiti ga primjenom insekticida. Sljedeće na redu je čišćenje kuhinje odnosno ostave i svih prostorija gdje čuvate i skladištite hranu. Namirnice i kruh držite u plastičnoj ili staklenoj ambalaži koja se može dobro zatvoriti i obavezno se rješavajte ostataka hrane. Redovito perite i odmaščujte kuhinjske elemente, posebice površinu između elemenata i zida, kao i između štednjaka i zida te pod ispod elemenata. U koliko živite u zgradi velika je vjerojatnost da problem s žoharima nije samo vaš, već da ga dijelite s većim brojem susjeda, pa čak i onima iz susjednih zgrada odnosno sa svima onima s kojima vas povezuju cjevovodi, odvodi otpadnih voda i razne instalacijske cijevi.

Naš savjet je raspitajte se kod susjeda te u koliko je problem s žoharima širih razmjera djelujte zajedno, jer individualni tretman neće imati nikakav učinak. U koliko ovdje niste dobili odgovor na traženo pitanje za savjet vam na raspolaganju stoji naša stručna služba.

Znate li ?

omiljena hrana žoharima su šećer, škrob, meso, kruh ali i svježa i suha krvi

žohari vole nagrizati knjige, papir, dlaku i kožu

Provjera znanja kandidata za radno mjesto

Popis literature iz koje će se izvršiti provjera znanja kandidata za radno mjesto
RADNIK/RADNICA NA DDD POSLOVIMA:

1. Zakon o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti (»Narodne novine« br.79/07., 113/08.,43/09.)
2.

» PROČITAJ VIŠE...

Biokemijska dezinfekcija gnoja

Biokemijska dezinfekcija postupak je kojim uništavamo uzročnike zaraznih bolesti u gnoju.
Izvodi se na ravnom prostoru, izoliranom od okoline i načinjenom od betona ili nabijene ilovače, širine 1,5 do 2 metra, a dužine prema količini gnoja koji treba biokemijski raskužiti.

» PROČITAJ VIŠE...

Bez vode nema komaraca!!!

Dolaskom toplijih dana komarci postaju veliki problem u gradovima i općinama. Komarci koji su u ožujku i travnju bezazlene ličinke, u svibnju i lipnju postaju nesnosne krvopije koje prenose zarazne bolesti.

» PROČITAJ VIŠE...
Sva prava pridržana Pestrid d.o.o. © 2015 | web design ENTERnet