Biljni preparati protiv insekata

Komarci, krpelji, buhe, ose i drugi insekti ne podnose miris nekih vrsla biljaka pa ih izbjegavaju.

Protiv uboda i za zaštitu od raznih vrsta štetnika mogu pomoći eterična ulja iz biljaka bergamot (Citrus bergamia), čajevac (Matelenca altemifolia), bosiljak (Ocimum basilicum), limun (Citrus limonium), geranij (Pelargonium odorantissimum), lavanda (Lavandula officinalis) i eukaliptus (Eucalvptus globalus).

Eterična ulja tih biljaka koriste se tako da se 10 – 15 kapi pomiješa sa žličicom ulja od masline, badema ili suncokreta te se tom smjesom prije izlaska u prirodu namazu otkriveni dijelovi tijela. Osim zaštite od insekata, smjesa tijelu daje i ugodan miris.

Ako je došlo do uboda insekata, otečeno mjesto dobro je istrljati zgnječenim listom širokolisnog trpuca (bokvica) ili lišćem peršina, a ako se dogodi ubod ose ili pčele od lišća ovih biljaka potrebno je staviti oblog i držati ga na ubodu oko jedan sat.

U cilju zaštite stambenih prostorija od muha, osa i drugih insekata dobro je u cvjetne lonce posaditi nekoliko biljaka pelina ili, još bolje, rajčice koja će osim pružanja zaštite od letećih štetnika dekorativno osvježiti prostor, a i dati'plodove za prehranu.

Izvor: Agroglas 245

Mobilni uređaj za dezinfekciju prostora i površina C100 Plus ULV (Covid-19)

C100 Plus ULV profesionalni je uređaj pogodan za korištenje u zatvorenim prostorima u kojima se svakodnevno okuplja veći broj osoba koji dezinficijens širi u obliku magle (ULV) i na jednostavan način dezinficira sve površine.

» PROČITAJ VIŠE...

Biokemijska dezinfekcija gnoja

Biokemijska dezinfekcija postupak je kojim uništavamo uzročnike zaraznih bolesti u gnoju.
Izvodi se na ravnom prostoru, izoliranom od okoline i načinjenom od betona ili nabijene ilovače, širine 1,5 do 2 metra, a dužine prema količini gnoja koji treba biokemijski raskužiti.

» PROČITAJ VIŠE...

Što napraviti kako bi komaraca u Vašem dvorištu bilo manje?

BEZ VODE NEMA KOMARACA
Ispraznite vodu iz svih predmeta (burad, kante, limenke, auto-gume, čamce, kade, igračke, staklenke i sl.) i spriječite daljnje nakupljanje okretanjem naopako ili odlaganjem predmeta da se izbjegne nakupljanje kišnice.
Vodu za zalijevanje vrtova trebate redovito mijenjati – voda ne smije stajati duže od 5 dana.

» PROČITAJ VIŠE...
Sva prava pridržana Pestrid d.o.o. © 2015 | web design ENTERnet