Kako se riješiti buha u kući

Izvor svih buha u stambenom prostoru "ležišta" su kućnih ljubimaca (pasa, mačaka pa čak i ptica) koje ih donose ih izvana, a pogotovo ljeti kad se buhe množe. Razlog tomu je što se buhe sele s domaćina na mjesto gdje ljubimci borave, ali i na sagove te tapecirani namještaj i krevete. Kako se buhe hrane sišući krv te u koliko im "prirodni" domaćin nije na dohvatu ruke buhe će prijeći na čovjeka i nahraniti se njegovom krvlju.

Što možete poduzeti ako u stanu ili kući imate buhe?

Obavezno tretirajte kućnog ljubimca protiv buha i vršite svakodnevnu provjeru i higijenu ležišta (košare, jastuci…) što podrazumijeva redovito čišćenje, usisavanje i provjetravanje prostora. Nadalje je potrebno dobro usisati cijeli stambeni prostor s posebnim naglaskom na tepihe i tapecirani namještaj a vrećicu nakon usisavanja odmah baciti (iznijeti van iz stambenog prostora). Sljedeći korak tretiranje je prostor s nekim od insekticida u obliku spreja ili praška. Insekticidi u obliku spreja dobri su za tretiranje namještaja (ne ostavljaju mrlje), a u obliku praška za kutove, tepihe, prostor iza ukrasnih lajsni i slično. Nužno je tretirati i prostor ispod tepiha. Preparat treba ostaviti da djeluje najmanje jedan sat ili više (obavezno uz otvorene prozore), potom je potrebno sve još jednom usisati (ne zaboravite baciti vrećicu), a podove prebrisati vlažnom krpom. Bilo bi dobro cijeli postupak ponoviti još dva puta u razmaku od 7 dana.

Znate li koje su najčešće vrste buha kod nas?

Kućna ili obična buha – karakterizira je spljošteno tijelo obraslo dlakom. Napada čovjeka i domaće životinje.

Pasja buha – napada pse, mačke, čovjeka, štakore i miševe. Domaćin je i vektor pasje trakavice.

Kokošja buha – napada kokoši.

Štakorska buha – napada štakora i čovjeka. Prijenosnik je uzročnika kuge sa štakora na štakora ili sa štakora na čovjeka, također prenosi i jednu vrstu trakavice.

Biokemijska dezinfekcija gnoja

Biokemijska dezinfekcija postupak je kojim uništavamo uzročnike zaraznih bolesti u gnoju.
Izvodi se na ravnom prostoru, izoliranom od okoline i načinjenom od betona ili nabijene ilovače, širine 1,5 do 2 metra, a dužine prema količini gnoja koji treba biokemijski raskužiti.

» PROČITAJ VIŠE...

GOLUBOVI – čišćenje i dezinfekcija potkrovlja (tavana i tornjeva)

Stari prljavi i neuredni tavani koji kako kokošinjac pružaju utočište stotinama golubova mogu vrlo lako postati čisti, uredni, mirišljavi i spremni za korisniju prenamjenu.

» PROČITAJ VIŠE...

Elektronički sustav praćenja i kontrole postavljenih lovki

Kako bi korisnicima naših usluga pružili još kvalitetniju uslugu implementirali smo elektronički sustav praćenja i kontrole postavljenih lovki POS uređajem bilo da se radi o feromonskim, ljepljivim ili rodenticidnim lovkama!
O čemu je riječ?
Na svaku postavljenu lovku unesen je bar-kod koji u kombinaciji sa POS uređajem pri monitoringu prikazuje: korisnika; lokaciju u objektu (podrum, pri

» PROČITAJ VIŠE...
Sva prava pridržana Pestrid d.o.o. © 2015 | web design ENTERnet